Nieuws & media
Wie jong talent wil behouden, moet over ze blijven vertellen
- Walt Disney
Bij Keep an Eye houden we niet alleen talenten in de gaten, maar ook het laatste nieuws over hen! Hier vind je verhalen die je inspireren en verbazen. Van baanbrekende projecten tot jonge makers die de wereld op z’n kop zetten – we brengen je de highlights. Dus blijf hangen, lees mee en laat je verrassen door de creativiteit die overal opduikt.


In deze aflevering gaan we in gesprek met beeldend kunstenaar Folkert de Jong en jong talent Elle van Baaren. Beiden staan bekend om hun grote sculpturen en sets. Ze gaan in gesprek over hoe kunst blijft leven en hoe je de aandacht van de bezoeker langer vasthoudt. “Ik denk nog steeds als een soort filmregisseur. Je wil de aandacht pakken van je publiek. Je wil ze een verhaal vertellen. Maar je wil ook dat er iets geactiveerd wordt in hun. Wat doorgaat nadat ze je werk niet meer gezien hebben.”




Typografie die je bijna niet kunt lezen, en toch wilt meemaken. Voor Michael Jay Smits zit daar precies de magie. Letters die dansen, schuren of compleet uit de bocht vliegen, maar ondertussen wél iets laten voelen. Want volgens hem begint goed ontwerp niet bij begrijpen, maar bij ervaren. Die fascinatie voor beleving bracht hem naar de Keep an Eye/Graphic Matters Summerschool, waar hij samenwerkte met designers van over de hele wereld. In korte, intensieve masterclasses werd er geëxperimenteerd, gezocht en vooral veel gemaakt, van ideeën die nog alle kanten op konden tot een tastbaar eindresultaat.




Het is wat je noemt een vliegende start: één keer per jaar kent Keep an Eye de Kickstartprijs toe aan vijf teams, die elk € 5.000,- ontvangen. Eigenzinnige makers die de krachten bundelen met iemand uit een heel andere discipline én niet bang zijn om buiten de kaders te denken.













